Blog kategorie
Wielkość porcji
Wielkość porcji

   Porcja to ilość pokarmu lub napoju, jaką spożywamy za każdym razem w ciągu doby [1]. To od nas zależy , jak często i na jakiej wielkości porcje posiłków możemy sobie pozwolić. Nie rzadko złe nawyki żywieniowe, tempo pracy i styl życia przyczyniają się do błędów związanych z porcjami, które „serwujemy” naszemu żołądkowi. Otaczamy się liczbami, na które nie zawsze zwracamy uwagę w codziennym życiu.

czytaj całość »
Co z tym błonnikiem?
Co z tym błonnikiem?

  W ostatnich latach odnotowano znaczne zainteresowanie świata medycyny i nauki żywieniową rolą błonnika pokarmowego. Mimo wzrastającej liczby dowodów wywierania dobroczynnego wpływu na samopoczucie i zdrowie, jego udział w codziennej diecie człowieka jest nadal niski. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), odnotowując coraz wyższą liczbę zachorowań związanych z nieprawidłowym odżywianiem, podkreśla prozdrowotną rolę błonnika pokarmowego.

czytaj całość »
Czarne mydło do włosów – czy to właściwie rozwiązanie?
Czarne mydło do włosów – czy to właściwie rozwiązanie?

Czarne mydło do włosów – czy to właściwie rozwiązanie?

Jakiś czas temu produkt jakim jest czarne mydło do włosów podbił internetowy rynek kosmetyków, skradając serca wielu kobiet i nie tylko. Dlaczego tak się stało? Produkt ten nie wygląda najlepiej – czarna, czasem ciemnobrązowa, gęsta zawiesina. Ale kto zwróci na to uwagę kiedy już pozna wszystkie plusy stosowania?

czytaj całość »
Pyłek pszczeli – właściwy sposób na odchudzanie
Pyłek pszczeli – właściwy sposób na odchudzanie

Pyłek pszczeli – właściwy sposób na odchudzanie

Pyłek pszczeli stosowany był już w starożytności, mówią o tym zapiski chociażby starożytnych Egipcjan, również w przypadkach odchudzania. Miał on jednakże wiele zastosowań – uważano, że wspomagał płodność, czy też pomagał radzić sobie z objawami menopauzy. Po dziś dzień pozostaje on ważnym elementem niejednej kuracji. 

czytaj całość »
Przekreślony kłos
Przekreślony kłos- znak bezpiecznej żywności bezglutenowej

Znak bezpiecznej żywności bezglutenowej

Pierwszym, najcenniejszym źródłem informacji o produkcie spożywczym jest etykieta. Rzetelnie przedstawione przez producentów dane o składzie, alergenach i wartości odżywczej z pewnością ułatwiają konsumentom wybory zakupowe. Od kilku lat obserwujemy wzrost ilości żywności bezglutenowej na rynku spożywczym. Większy wybór produktów bezglutenowych w dużym stopniu ułatwia komponowanie posiłków osobom nietolerującym glutenu oraz będącym na diecie bezglutenowej.  

czytaj całość »
Co oznacza symbol ekologiczny?
Co oznacza symbol ekologiczny?

Oznakowanie żywności ekologicznej

Podobnie jak z markowymi produktami, zdarza się, że żywność ekologiczna jest fałszowana. W celu zapobiegania takim sytuacjom opracowano charakterystyczny znak- logo rolnictwa ekologicznego. Stanowi on gwarancję jakości wyrobów, na których widnieje. Certyfikowane produkty rolnictwa ekologicznego pochodzą od producentów i przetwórców, którzy na wszystkich etapach procesu wytwórczego zastosowali metody ekologiczne.

czytaj całość »
Wegańska pizza Warszawa
Wegańska pizza Warszawa

Wegańska pizza, czyli weganin w lokalu gastronomicznym 

Kuchnia wegańska jeszcze nigdy nie była tak popularna, jak obecnie. To dość zaskakujące w kraju, w którym narodowe potrawy nadal opierają się na składnikach mięsnych. Dla wielu już wegetarianizm stanowił wyzwanie ponad ich siły. Tymczasem frazę wegańska pizza Warszawa wyszukuje coraz więcej konsumentów, bo weganie zdobywają kolejne punkty gastronomiczne na mapie stolicy.

czytaj całość »
Kosmetyki nie testowane na zwierzętach
Kosmetyki nie testowane na zwierzętach

Coraz częściej słyszymy o protestach przeciwko testom kosmetyków na zwierzętach. Dlaczego w ogóle przeprowadzano testy na zwierzętach i dlaczego tak ważna jest rezygnacja z nich? Jak się upewnić, że kosmetyki w naszej łazience i toaletce nie są testowane na zwierzętach?

czytaj całość »
Warzywne kotleciki z kaszą jaglaną
Warzywne kotleciki z kaszą jaglaną

 Bardzo lubimy odkrywać nowe smaki. Dziś pora na wegańskie danie obiadowe. Mowa tu o kotlecikach z ciecierzycy, marchwi i kaszy jaglanej. Podawane w towarzystwie ugotowanych młodych warzyw lub świeżej surówki smakują idealnie.
Ale uważaj... bo są tak pyszne, że można się w nich zatracić...

czytaj całość »
Wegańskie produkty
Wegańskie produkty

Wegańskie produkty coraz bardziej popularne

Od kilku lat można zaobserwować systematyczne ograniczanie mięsa przez konsumentów. Coraz więcej osób decyduje się na całkowitą rezygnację z niego w codziennej diecie. W radykalniejszej odmianie wegetarianizmu, czyli weganizmie, odchodzi się od wszystkich produktów odzwierzęcych. Czy to moda czy nowy sposób życia?

czytaj całość »
Co jedzą weganie?
Co jedzą weganie

Dieta wegańska wydaje się restrykcyjna i kłopotliwa. Nie tylko eliminuje mięso, ale wszystkie inne produkty, które pochodzą od zwierząt. Czyli również nabiał, jaja a nawet miód. Przeciwnicy takiego modelu żywienia zwykle twierdzą, że to, co jedzą weganie nie służy ich zdrowiu. Sami zainteresowani chętnie pokazują swoje wyniki badań, które dowodzą, że ich organizm wcale nie cierpi po kulinarnych zmianach. 

czytaj całość »
Placuszki z cukinii
Placuszki z cukini

Szukacie pomysłu na szybki, delikatny i aromatyczny obiad? Trafiliście idealnie. Placuszki z cukinii od Biowskiego spełnią Wasze oczekiwania. A dodatkowo na pewno posmakują zarówno dorosłym, jak i Waszym małym pociechom. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl