Wegańska pizza Warszawa

Wegańska pizza Warszawa

Wegańska pizza, czyli weganin w lokalu gastronomicznym

Kuchnia wegańska jeszcze nigdy nie była tak popularna, jak obecnie. To dość zaskakujące w kraju, w którym narodowe potrawy nadal opierają się na składnikach mięsnych. Dla wielu już wegetarianizm stanowił wyzwanie ponad ich siły. Tymczasem frazę wegańska pizza Warszawa wyszukuje coraz więcej konsumentów, bo weganie zdobywają kolejne punkty gastronomiczne na mapie stolicy.

Trzecie pokolenie wegetarian

Wegetarianizm towarzyszy człowiekowi od dawna. Jednak prawdziwa moda na ten sposób odżywiania narodziła się dopiero w drugiej połowie XX wieku wraz z buntem "dzieci kwiatów". Było to pierwsze pokolenie, które tak mocno akcentowało konieczność odrzucenia mięsa. Za nowym stylem życia opowiedziało się sporo medialnych postaci, w tym Paul McCartney. W Polsce rezygnacja z mięsa następowała opornie, ponieważ było ono towarem luksusowym. Dopiero zmiana ustrojowa otworzyła nas na produkty wegetariańskie i wegańskie. Ku zaskoczeniu wszystkich, całkowite odrzucenie produktów odzwierzęcych wielu przypadło do gustu. Wegańska pizza Warszawa to propozycja, która coraz mniej szokuje. Wybierają ją nawet mięsożercy, coraz chętniej odkrywający nowe rewiry kulinarne. Zwłaszcza, że miejsc bezmięsnych przybywa w Polsce o wiele szybciej niż w innych miastach europejskich. 

Przyspieszona edukacja

Boom na kuchnię wegańską trwa. Widzą to mieszkańcy, ale dostrzegają również eksperci. Amerykański portal HappyCow, będący opiniotwórczym wege przewodnikiem, podaje, że w stolicy działa już około 40 knajp całkowicie wegańskich i prawie 120 takich, w których weganie znajdą produkty dla siebie. Co więcej, Warszawa jest na trzecim miejscu w rankingu miast przyjaznych weganom. Zaraz po Berlinie i Los Angeles, ale przed Nowym Jorkiem i Londynem. Wegańska pizza Warszawa kusi wszystkich. Podobnie jak wiele innych dań o niepowtarzalnym smaku. Lokale wegańskie chętnie odwiedzają celebryci, sportowcy oraz osoby, borykające się z nietolerancjami pokarmowymi. Ci ostatni wiedzą, że mogą liczyć na dania, ugotowane ze starannie wyselekcjonowanych składników. Wszyscy konsumenci potwierdzają to, co weganie wiedzą od dawna. Dieta bez produktów odzwierzęcych jest smaczna i lekkostrawna. A stosowana w dłuższej perspektywie potrafi pomóc powalczyć o lepszą figurę. 

Weganin w stolicy nie ma żadnego problemu ze zjedzeniem na mieście. Ze względu na wielość propozycji może mieć kłopot z wyborem odpowiedniego miejsca. Mnogość lokali wegańskich kusi, a w planach jest otwarcie kolejnych knajp bezmięsnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl