Pyłek pszczeli – właściwy sposób na odchudzanie

Pyłek pszczeli – właściwy sposób na odchudzanie

Pyłek pszczeli – właściwy sposób na odchudzanie

Pyłek pszczeli stosowany był już w starożytności, mówią o tym zapiski chociażby starożytnych Egipcjan, również w przypadkach odchudzania. Miał on jednakże wiele zastosowań – uważano, że wspomagał płodność, czy też pomagał radzić sobie z objawami menopauzy. Po dziś dzień pozostaje on ważnym elementem niejednej kuracji. 

 

Dlaczego właśnie pyłek pszczeli pomaga na odchudzanie?

Po pierwsze pyłek pszczeli wpływa na odchudzanie, ponieważ jego zjedzenie powoduje u nas uczucie pełności. Dzięki temu przestajemy podjadać, ograniczamy nasze posiłki tylko do tych niezbędnych. To natomiast jest podstawą każdego procesu odchudzania – rozłożenie naszych posiłków na pięć odpowiednich porcji, składających się z wartościowych produktów spożywczych i nie jedzenie nic w tak zwanym międzyczasie. Wywoływanie uczucia pełności nie jest jednak jedynym plusem pyłków pszczelich. Zwiększa on również tempo pracy naszego metabolizmu, dzięki zawartym w nim aminokwasach. Natomiast przyspieszony metabolizm powoduje szybszą utratę wagi. Do tego to właśnie pyłek pszczeli powoduje ograniczenie odkładania się tkanki tłuszczowej w organizmie. Jak widzimy, pyłek pszczeli wpływa na odchudzanie na wiele różnych sposobów.

 

Jak stosować pyłek pszczeli na odchudzanie?

Sposobów jest wiele, postaram się przytoczyć te, które wydają się dawać największe efekty w jak najkrótszym czasie. Możemy dodawać łyżeczkę pyłku do śniadania. Przykładowo robimy sobie śniadanie w formie płatków z mlekiem i dosypujemy do tego małą łyżeczkę pyłku pszczelego. Innych sposobem stosowania pyłku pszczelego na odchudzanie jest połknąć jedną łyżeczkę pyłku rano, przed śniadaniem – na pusty żołądek. Nie wszyscy jednak chcą czuć smak pyłku. Możemy też dodawać pyłek do napojów – każdy będzie równie dobry, ale najlepiej zdecydować się na wodę, albo sok. W każdym z tych trzech sposobów musimy pamiętać aby ilość proszku pszczelego nie przekraczała jednej łyżeczki dziennie!

 

Czy pyłek pszczeli działa na odchudzanie?

Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak. Poza tym, że pyłek pszczeli działa na odchudzanie wpływa również pozytywnie na pracę naszego organizmu. Nie wyniszcza go, w przeciwieństwie do niektórych dostępnych na rynku suplementów diety.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl