Ryż do SUSHI naturalny 1kg - MIGOgroup
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Ryż do SUSHI, 1kg - MIGOgroup
Ryż do sushi Migogroup jest lepki i kleisty. Ryż ten zdecydowanie różni się od tego, który jemy na co dzień. Po prawidłowym ugotowaniu jest bardzo kleisty, dzięki czemu łatwo się go formuje, zlepia i je pałeczkami.
W Japonii ryż to najczęściej spożywany produkt, stosowany jest nie tylko do sushi, lecz również do sałatek, zup i potraw mięsnych. Przygotowanie ryżu do sushi różni się zwykłego, ponieważ po ugotowaniu należy go skropić zaprawą octową.
Przygotowanie Ryżu: Ryż należy przepłukać kilkukrotnie zimną wodą, tak aby woda była czysta. Na jedną szklankę ryżu dodajemy ok. 1,5 szklanki wody i zagotowujemy na wolnym ogniu. Po zagotowaniu przykrywamy naczynie i gotujemy na małym ogniu około 15 min lub do momentu kiedy ryż wchłonie całą wodę. Tak ugotowany ryż odstawiamy ugotowany ryż pod przykryciem na około 7-10 min. Smacznego!
Co to jest ryż do sushi?
Sushi to charakterystyczna potrawa kuchni japońskiej. Jest to potrawa ze szczególnie przygotowanego ryżu, ryby i dodatków. Zaletą sushi jest jej smak uwielbiany przez niektórych. Ponadto, jest to zdrowe i pożywne danie, które jest chętnie jedzone na całym świecie. Nie jest łatwo wybrać ryż do sushi, by potrawa była doskonała, dlatego w ofercie niektórych sklepów pojawił się specjalnie przeznaczony do tego ryż.
Zastosowanie ryżu do sushi w kuchni — jaki jest najlepszy?
Żeby popularne japońskie danie wyszło idealne, jednym z kluczowych składników jest właśnie ryż. Producent zadbał o to, by nie tracić czasu na poszukiwania najlepszego ryżu do sushi. Idealny ryż do sushi po ugotowaniu powinien się sklejać, co sprawi, że przyrządzenie sushi stanie się prostsze. Dlaczego ważny jest wybór właściwego ryżu? Shari, czyli specjalnie zakwaszony ryż różni się od klasycznego ryżu jaśminowego, który dodajemy do innych dań. Ziarna ryżu do sushi mają długość ok. 5 mm i przybierają lekko okrągły kształt. To zawartość amylopektyny sprawia, że taki ryż z łatwością się klei i ułatwia w znaczący sposób przygotowanie idealnego sushi.
Jak ugotować ryż do sushi — przepis
Przygotowanie ryżu do sushi w warunkach domowych nie jest trudne, ale należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. To dzięki nim sushi zadowoli podniebienia nawet największych znawców tej japońskiej specjalności. Przed ugotowaniem ryżu powinno się go najpierw przepłukać pod zimną bieżącą wodą. W trakcie płukania możemy delikatnie przemieszać ryż dłonią, by nie uszkodzić ziarenek. Jakie proporcje są idealne do przyrządzenia ryżu do sushi? Przyjmuje się, że na 1 szklankę ryżu przypada 1 szklanka wody. W przeciwieństwie do ryżu basmati czy arborio nie dodajemy go do osolonego wrzątku. Ryż gotujemy pod przykryciem 10 minut. Po tym czasie zdejmujemy go z garnka i odstawiamy na kolejne 15 minut. Ważne, by w tym czasie nie mieszać ani nie solić ugotowanego ryżu. Ostatni etap przygotowania ryżu polega na dodaniu tzw. zaprawy do ryżu do sushi. W tym celu do ugotowanego ryżu dodaje się ocet ryżowy, cukier i sól (w proporcjach na 1 szklankę ryżu i 1 szklanka wody przypadają 2 łyżki octu ryżowego, 1 łyżka cukru i 1 łyżeczka soli). Składniki możemy podgrzać, by się lepiej połączyły. Następnie wlewamy do ryżu i mieszamy. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy na kolejne 15 minut. Ostudzony ryż wraz z zaprawą do sushi jest gotowy do robienia rolek.
Gdzie kupić ryż do sushi i jaka jest jego cena?
Ryż do sushi jest łatwo dostępny w sklepach i na platformach internetowych. Duże opakowanie ryżu jest bardziej ekonomiczne i wystarczy na zrobienie wielu doskonałych potraw sushi. Cena opakowania kilogramowego to aktualnie ok. 9 - 15 złotych.
Sposób gotowania ryżu do sushi:
1. Ryż dokładnie płuczemy na sitku pod bieżącą wodą.
2. Odmierzamy 1 szklankę wody oraz 1 szklankę ryżu.
3. Doprowadzamy do wrzenia na dużej mocy kuchenki. Po zagotowaniu zmniejszamy moc kuchenki i gotujemy z lekko uchyloną pokrywką. Dodajemy sól (opcjonalnie).
4. Gotujemy na malutkim ogniu mniej więcej przez 10-12 minut aż ryż wchłonie całą wodę.
5. Odstawiamy na ok 10-15 minut.
5. Ryż jest gotowy do spożycia. Smacznego!
Składniki:
Ryż do sushi
Wartości odżywcze dla 100 g ryżu Sushi:
Wartość energetyczna - 1566 kJ / 374 kcal
Tłuszcz - 1,03 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 0,29 g
Węglowodany - 63,4 g
w tym cukry - 0,33 g
Błonnik - 1,8 g
Białko - 7,51 g
Sól < 0,01 g
Wartości odżywcze wyliczone zostały na podstawie danych tabelarycznych i specyfikacji dostarczanych surowców. Poszczególne partie mogą nieznacznie się różnić.
Informacje o alergenach:
Produkt może zawierać alergeny: gluten, orzeszki ziemne, inne orzechy, dwutlenek siarki, sezam, soję.
Zalecane warunki przechowywania:
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Sposób pakowania:
Produkt zapakowany jest w grube opakowania typu „doypack”. Opakowanie posiada zgrzewane zapięcie strunowe, które pozwala na wielokrotne otwieranie i zamykanie produktu. Dzięki tej prostej technologii towar zachowuje świeżość. Jego właściwości organoleptyczne nie zmieniają się w całym okresie przydatności do spożycia. Ze względu na dużą sprzedaż i rotację, produkty MIGOgroup są zawsze świeże. Posiadają długie terminy ważności, co sprzyja robieniu większych zakupów i uzupełnianiu domowej spiżarni.
Kraj pochodzenia:
Włochy
Zawartość opakowania netto (gram):
1000 g
Producent:
F.H. „MIGO” Mirosław Gołębiowski
Bogdańczowice 4
46-233 Bąków
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.